Preliminär deltagarlista vid IVSM i Huddinge


Preliminär startlista     
IVSM 2014 2014-02-07--09    
       
M35 60m
     
3504 Martin Pålsson 75 Heleneholms IF
3508 Fotios Makrostergios 75 Huddinge AIS
3520 Erik Westerlund 78 FK Studenterna
3523 Daniel Goldman 79 Turebergs FK
3529 Tobias Ulegård 75 Västerås FK
3530 Marcus Winnerström 78 Ystads IF
       
M35 200m    
3503 Magnus Thorstensson 77 IF Göta Karlstad
3504 Martin Pålsson 75 Heleneholms IF
3505 Klas Skarin 77 Hellas FK
3508 Fotios Makrostergios 75 Huddinge AIS
3519 Palle Storm 77 FK Studenterna
3520 Erik Westerlund 78 FK Studenterna
3523 Daniel Goldman 79 Turebergs FK
3529 Tobias Ulegård 75 Västerås FK
3530 Marcus Winnerström 78 Ystads IF
       
M35 400m    
3501 Joakim Pihlstrand-Trulp 77 Flemingsbergs SK
3503 Magnus Thorstensson 77 IF Göta Karlstad
3509 Mateusz Stec 79 Hässelby SK
3513 André Lembke 78 Nyköpings BIS
3522 Per Sandell 76 FK Studenterna
       
M35 800m    
3501 Joakim Pihlstrand-Trulp 77 Flemingsbergs SK
3502 Joakim Sigvald 77 Fredrikshofs FI
3503 Magnus Thorstensson 77 IF Göta Karlstad
3509 Mateusz Stec 79 Hässelby SK
3518 Daniel Norberg 78 Spårvägens FK
3522 Per Sandell 76 FK Studenterna
3532 Daniel Karlberg 77 Ljusdals RC
       
M35 1500m    
3501 Joakim Pihlstrand-Trulp 77 Flemingsbergs SK
3502 Joakim Sigvald 77 Fredrikshofs FI
3515 Anders Herrmann 76 Rånäs 4H
3518 Daniel Norberg 78 Spårvägens FK
       
M35 3000m    
3501 Joakim Pihlstrand-Trulp 77 Flemingsbergs SK
3502 Joakim Sigvald 77 Fredrikshofs FI
3506 Andrew Maier 77 Huddinge AIS
3515 Anders Herrmann 76 Rånäs 4H
3516 Christian Dahlman 75 Rånäs 4H
3521 Jens Jonasson 79 FK Studenterna
3531 Patrik Wrigfeldt 78 SOK Knallen
3532 Daniel Karlberg 77 Ljusdals RC
3533 Björn Jonsson 78 Runday IF
       
M35 Häck 60m    
3503 Magnus Thorstensson 77 IF Göta Karlstad
       
M35 Höjd      
3503 Magnus Thorstensson 77 IF Göta Karlstad
3510 Peter Össmar 79 Högby IF
3519 Palle Storm 77 FK Studenterna
       
M35 Stav      
3511 Pär Berglin 75 Järvsö IF
3526 Stefan Jeppsson 75 Vittsjö GIK
3527 Fredrik Karlsson 78 Vittsjö GIK
       
M35 Längd    
3508 Fotios Makrostergios 75 Huddinge AIS
3530 Marcus Winnerström 78 Ystads IF
       
M35 Tresteg    
3508 Fotios Makrostergios 75 Huddinge AIS
3519 Palle Storm 77 FK Studenterna
       
M35 Kula      
3503 Magnus Thorstensson 77 IF Göta Karlstad
3504 Martin Pålsson 75 Heleneholms IF
3507 Kristian Petersson 75 Huddinge AIS
3508 Fotios Makrostergios 75 Huddinge AIS
3512 Philip Åman 77 IF Kville
3524 Stellan Back 75 Turebergs FK
3530 Marcus Winnerström 78 Ystads IF
       
M35 Vikt      
3507 Kristian Petersson 75 Huddinge AIS
3519 Palle Storm 77 FK Studenterna
3524 Stellan Back 75 Turebergs FK
3525 Lennie Helander 75 Ullevi FK
3528 Jörgen Viksell 79 Västerås FK
       
M40 60m      
4002 Urban Evjen 73 Danderyds SK
4003 Angel Galán 72 Danderyds SK
4009 Dennis Due 73 IS Göta
4014 Johan Wibäck 71 Huddinge AIS
4019 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
4023 Anders Pihl 70 Lerum Friidrott
4025 Magnus Nilsson 72 IFK Lidingö
4026 Dick Levin 72 IFK Lidingö
4031 Peter Wallin 71 IFK Märsta
4032 Jonas Asplund 73 IFK Märsta
4034 David Gustafsson 73 Spårvägens FK
4037 Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK
4039 Jan Erlandsson 72 Villstads GIF
4040 Joakim Larsson 72 Västerås FK
       
M40 200m    
4003 Angel Galán 72 Danderyds SK
4009 Dennis Due 73 IS Göta
4014 Johan Wibäck 71 Huddinge AIS
4019 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
4025 Magnus Nilsson 72 IFK Lidingö
4026 Dick Levin 72 IFK Lidingö
4031 Peter Wallin 71 IFK Märsta
4032 Jonas Asplund 73 IFK Märsta
4037 Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK
4039 Jan Erlandsson 72 Villstads GIF
4040 Joakim Larsson 72 Västerås FK
4048 Henrik Arnerdal 74 Ösmo Nynäs FK
       
M40 400m    
4001 Tobias Rauch 74 Bromma IF
4005 Patrik Eriksson 71 Enköpings AI
4007 Fredrik Eriksson 70 IF Göta Karlstad
4014 Johan Wibäck 71 Huddinge AIS
4015 Martin Larsson 71 Huddinge AIS
4019 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
4020 Mats Kollbrink 70 Hässelby SK
4025 Magnus Nilsson 72 IFK Lidingö
4031 Peter Wallin 71 IFK Märsta
4039 Jan Erlandsson 72 Villstads GIF
       
M40 800m    
4001 Tobias Rauch 74 Bromma IF
4007 Fredrik Eriksson 70 IF Göta Karlstad
4008 Lars Olsson 70 IF Göta Karlstad
4011 Ulf Eriksson 74 Huddinge AIS
4015 Martin Larsson 71 Huddinge AIS
4017 Peter Schmitt 71 Huddinge AIS
4029 Tobias Illeboo 73 Malmö AI
4033 Fredrik Skagervik 71 IFK Skövde FIK
4042 Magnus Wallenius 73 Västerås FK
4050 Jonas Petersson 73 Stockholm FTF
       
M40 1500m    
4004 Cedric Schwartzler 74 Enhörna IF
4008 Lars Olsson 70 IF Göta Karlstad
4012 Robert Holmgren 72 Huddinge AIS
4015 Martin Larsson 71 Huddinge AIS
4017 Peter Schmitt 71 Huddinge AIS
4018 Erik Framme 73 Hälle IF
4033 Fredrik Skagervik 71 IFK Skövde FIK
4035 Hans Edvardsson 74 FK Studenterna
4042 Magnus Wallenius 73 Västerås FK
4044 Jonas Rosengren 72 KFUM Örebro
4050 Jonas Petersson 73 Stockholm FTF
       
M40 3000m    
4004 Cedric Schwartzler 74 Enhörna IF
4008 Lars Olsson 70 IF Göta Karlstad
4011 Ulf Eriksson 74 Huddinge AIS
4012 Robert Holmgren 72 Huddinge AIS
4013 Antonio Lavecchia 72 Huddinge AIS
4015 Martin Larsson 71 Huddinge AIS
4016 Jonas Rehn 72 Huddinge AIS
4018 Erik Framme 73 Hälle IF
4033 Fredrik Skagervik 71 IFK Skövde FIK
4035 Hans Edvardsson 74 FK Studenterna
4036 Lars Svärd 73 IF Triangeln
       
M40 Häck 60m    
4002 Urban Evjen 73 Danderyds SK
4019 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
4021 Markus Holmgren 74 KA 2 IF
4022 Erik Hagström 73 IF Kville
4028 Runa Pettersson 70 Malmö AI
4032 Jonas Asplund 73 IFK Märsta
4043 Roland Sundqvist 71 Örbyhus IF
4046 Brian Predstrup 74 Amager AC
       
M40 Höjd      
4006 Fred Stenberg 70 Gefle IF
4020 Mats Kollbrink 70 Hässelby SK
4021 Markus Holmgren 74 KA 2 IF
4023 Anders Pihl 70 Lerum Friidrott
4024 Michael Hoffer 72 IFK Lidingö
4043 Roland Sundqvist 71 Örbyhus IF
4049 Fredrik Jergander 73 Ösmo Nynäs FK
       
M40 Stav      
4014 Johan Wibäck 71 Huddinge AIS
4019 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
4022 Erik Hagström 73 IF Kville
4032 Jonas Asplund 73 IFK Märsta
       
M40 Längd    
4002 Urban Evjen 73 Danderyds SK
4009 Dennis Due 73 IS Göta
4014 Johan Wibäck 71 Huddinge AIS
4019 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
4020 Mats Kollbrink 70 Hässelby SK
4023 Anders Pihl 70 Lerum Friidrott
4026 Dick Levin 72 IFK Lidingö
4028 Runa Pettersson 70 Malmö AI
4032 Jonas Asplund 73 IFK Märsta
4037 Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK
4041 Håkan Setthammar 72 Västerås FK
4046 Brian Predstrup 74 Amager AC
       
M40 Tresteg    
4002 Urban Evjen 73 Danderyds SK
4006 Fred Stenberg 70 Gefle IF
4019 Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
4023 Anders Pihl 70 Lerum Friidrott
4070 Björn Sund 74 Klippans FK
       
M40 Kula      
4006 Fred Stenberg 70 Gefle IF
4009 Dennis Due 73 IS Göta
4024 Michael Hoffer 72 IFK Lidingö
4030 Patrick Lindfors 70 Mälarhöjdens IK
4034 David Gustafsson 73 Spårvägens FK
4037 Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK
4038 Magnus Håkansson 70 Valbo AIF
4045 Fredrik Nyman 71 Östhammar FI
4047 Johan Jergander 70 Ösmo Nynäs FK
       
M40 Vikt      
4006 Fred Stenberg 70 Gefle IF
4010 Robert Fabian 72 Herrljunga SK
4027 Mikael Nyström 71 IF Linnéa
4034 David Gustafsson 73 Spårvägens FK
4047 Johan Jergander 70 Ösmo Nynäs FK
4048 Henrik Arnerdal 74 Ösmo Nynäs FK
       
M45 60m      
4503 Jan Berneryd 66 Danderyds SK
4516 Johan Danforth 67 Huddinge AIS
4521 Jonas Reingold 69 IFK Lund
4526 Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK
4528 Hunter S Mabon 69 FK Studenterna
4531 Johan Bergman 66 Sundbybergs IK
4533 Lars-Ove Wåhlander 66 IF Triangeln
4543 Lars Forssell 67 Mälarö SOK
       
M45 200m    
4503 Jan Berneryd 66 Danderyds SK
4516 Johan Danforth 67 Huddinge AIS
4521 Jonas Reingold 69 IFK Lund
4526 Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK
4528 Hunter S Mabon 69 FK Studenterna
4533 Lars-Ove Wåhlander 66 IF Triangeln
       
M45 400m    
4508 Sören Persson 65 IF Göta Karlstad
4523 Morten Linnes 67 IFK Märsta
4529 Mårten Skogman 67 FK Studenterna
4542 Fredrik Almberger 66 Ösmo Nynäs FK
       
M45 800m    
4501 Fredrik von Essen 65 Bromma IF
4506 Lars Lundegård 65 IF Göta Karlstad
4508 Sören Persson 65 IF Göta Karlstad
4523 Morten Linnes 67 IFK Märsta
4530 Simon Lefvert 66 FK Studenterna
4541 Per Almqvist 69 Östhammar FI
4542 Fredrik Almberger 66 Ösmo Nynäs FK
4550 Mia Arnhult 69 IFK Lidingö
       
M45 1500m    
4506 Lars Lundegård 65 IF Göta Karlstad
4508 Sören Persson 65 IF Göta Karlstad
4518 Mikael Forsling 66 Järvsö IF
4562 Stefan Magnusson 65 IF Friskis&Svettis Malmö
       
M45 3000m    
4504 Ulf Johansson 67 Enhörna IF
4507 Lennart Eriksson 66 IF Göta Karlstad
4508 Sören Persson 65 IF Göta Karlstad
4512 Christer Hansson 69 Huddinge AIS
4513 Kim Karlsen 68 Huddinge AIS
4514 Anders Rehn 66 Huddinge AIS
4517 Johan Södersten 69 Hässelby SK
4518 Mikael Forsling 66 Järvsö IF
4525 Henrik Rüffel 66 Nyköpings BIS
4527 Jörgen Lindh 69 Rånäs 4H
4545 Anders Edvinsson 69 Uppsala LK
       
M45 Häck 60m    
4528 Hunter S Mabon 69 FK Studenterna
4529 Mårten Skogman 67 FK Studenterna
4534 Mikael Magnusson 66 IFK Tumba
       
M45 Höjd      
4522 Pelle Husvall 68 Motala AIF
4528 Hunter S Mabon 69 FK Studenterna
4529 Mårten Skogman 67 FK Studenterna
4536 Jens Skaring 67 Täby IS
4540 Peter Åkesson 69 Ystads IF
4544 Anders Silén 65 Iggesunds SK
       
M45 Stav      
4510 Panagiotis Avramidis 65 Hanvikens SK
4519 Erik Li 68 Järvsö IF
4526 Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK
4528 Hunter S Mabon 69 FK Studenterna
4535 Mattias Moberg 66 Tyresö FK
4540 Peter Åkesson 69 Ystads IF
4544 Anders Silén 65 Iggesunds SK
       
M45 Längd    
4503 Jan Berneryd 66 Danderyds SK
4505 Urban Håkansson 69 Falköpings AIK
4521 Jonas Reingold 69 IFK Lund
4526 Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK
4528 Hunter S Mabon 69 FK Studenterna
4529 Mårten Skogman 67 FK Studenterna
4534 Mikael Magnusson 66 IFK Tumba
4538 Christer Ek 68 Varbergs GIF
4544 Anders Silén 65 Iggesunds SK
       
M45 Tresteg    
       
4505 Urban Håkansson 69 Falköpings AIK
4534 Mikael Magnusson 66 IFK Tumba
       
M45 Kula      
4502 Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK
4505 Urban Håkansson 69 Falköpings AIK
4509 Mats Lundström 65 IF Göta Karlstad
4511 Hans Nordberg 65 Huddinge AIS
4515 Antonio Rodriguez 67 Huddinge AIS
4524 Patrik Rostmark 67 IFK Märsta
4528 Hunter S Mabon 69 FK Studenterna
4529 Mårten Skogman 67 FK Studenterna
4537 Thomas Hammarsten 66 IFK Umeå
4539 Patrik Pettersson 69 Vittsjö GIK
       
M45 Vikt      
4505 Urban Håkansson 69 Falköpings AIK
4509 Mats Lundström 65 IF Göta Karlstad
4511 Hans Nordberg 65 Huddinge AIS
4532 Mikael Leindahl 65 GoIF Tjalve
4539 Patrik Pettersson 69 Vittsjö GIK
       
M50 60m      
5003 Peter Hellgren 64 Bålsta IK
5005 Thomas Stjerngren 63 Danderyds SK
5013 Lars Fyhr 62 Huddinge AIS
5019 Mikael Nord 61 Högbo GIF
5020 Eric Persson 63 IF Kville
5022 Kim Wahlfors 62 IF Kville
5023 Göran Åberg 60 Lerum Friidrott
5025 Dan Norrå 63 IFK Lidingö
5032 Johnny Lorentzen 64 Rånäs 4H
5034 Mikael Wallin 63 Spårvägens FK
5041 Stefan Biberg 63 Turebergs FK
5042 Svante Edvardsson 64 Villstads GIF
5044 Mats Röhr 60 Ystads IF
5045 Robert Liljeroth 64 Åkersberga SK
5046 Thomas Larm 64 Stockholm FTF
5048 Anders Toll 61 Uppsala LK
       
M50 200m    
5001 Anders Berg 62 Bromma IF
5003 Peter Hellgren 64 Bålsta IK
5004 Jonas Hellström 61 Danderyds SK
5005 Thomas Stjerngren 63 Danderyds SK
5020 Eric Persson 63 IF Kville
5022 Kim Wahlfors 62 IF Kville
5030 Sandy Bengtsson 63 Oskarshamns SK
5037 Ingemar Ztorm 60 FK Studenterna
5042 Svante Edvardsson 64 Villstads GIF
5044 Mats Röhr 60 Ystads IF
5046 Thomas Larm 64 Stockholm FTF
5048 Anders Toll 61 Uppsala LK
       
M50 400m    
5001 Anders Berg 62 Bromma IF
5004 Jonas Hellström 61 Danderyds SK
5015 Gunnar Durén 63 Hässelby SK
5030 Sandy Bengtsson 63 Oskarshamns SK
5040 Johan Norberg 61 Trångsvikens IF
5048 Anders Toll 61 Uppsala LK
       
M50 800m    
5004 Jonas Hellström 61 Danderyds SK
5007 Håkan Torstensson 60 Heleneholms IF
5015 Gunnar Durén 63 Hässelby SK
5024 Rolnd Lycksell 64 IFK Lidingö
5030 Sandy Bengtsson 63 Oskarshamns SK
5040 Johan Norberg 61 Trångsvikens IF
5048 Anders Toll 61 Uppsala LK
       
M50 1500m    
5004 Jonas Hellström 61 Danderyds SK
5006 BG Nilensjö 63 IS Göta
5007 Håkan Torstensson 60 Heleneholms IF
5018 Alexei Smirnov 60 Hässelby SK
5033 Martti Mustonen 60 Rånäs 4H
5035 Stenungsunds FI 1 0 Stenungsunds FI
5036 Tomas Bengtsson 63 Stenungsunds FI
       
M50 3000m    
5004 Jonas Hellström 61 Danderyds SK
5006 BG Nilensjö 63 IS Göta
5011 Anders Thernström 64 Huddinge AIS
5016 Fredrik Svanfeldt 63 Hässelby SK
5024 Rolnd Lycksell 64 IFK Lidingö
5026 Roger Reinhold 61 IF Linnéa
5031 Tennare Mikael 61 Rånäs 4H
5033 Martti Mustonen 60 Rånäs 4H
5035 Stenungsunds FI 1 0 Stenungsunds FI
5036 Tomas Bengtsson 63 Stenungsunds FI
       
M50 Häck 60m    
5009 Peter Engström 63 Huddinge AIS
5013 Lars Fyhr 62 Huddinge AIS
5029 peter szamer 64 IK Orient
5034 Mikael Wallin 63 Spårvägens FK
5042 Svante Edvardsson 64 Villstads GIF
       
M50 Höjd      
5010 Mats Nagle 60 Huddinge AIS
5013 Lars Fyhr 62 Huddinge AIS
5027 Tomas Bengtsson 61 IFK Märsta
5043 Stefan Nordin 61 Västerås FK
       
M50 Stav      
5012 Peter Gabrielsson 62 Huddinge AIS
5013 Lars Fyhr 62 Huddinge AIS
5027 Tomas Bengtsson 61 IFK Märsta
5028 Mikael Hultberg 64 IK Norrköping FI
5029 Peter Szamer 64 IK Orient
       
M50 Längd    
5009 Peter Engström 63 Huddinge AIS
5010 Mats Nagle 60 Huddinge AIS
5013 Lars Fyhr 62 Huddinge AIS
5020 Eric Persson 63 IF Kville
5023 Göran Åberg 60 Lerum Friidrott
5042 Svante Edvardsson 64 Villstads GIF
       
M50 Tresteg    
5009 Peter Engström 63 Huddinge AIS
5010 Mats Nagle 60 Huddinge AIS
5020 Eric Persson 63 IF Kville
       
       
M50 Kula      
5008 Bengt Pettersson 61 Huddinge AIS
5013 Lars Fyhr 62 Huddinge AIS
5017 Per Östlund 61 Hässelby SK
5023 Göran Åberg 60 Lerum Friidrott
5034 Mikael Wallin 63 Spårvägens FK
5038 Lars Gustafsson 64 Säters IF
5039 Rolf Österholm   Timrå AIF
5042 Svante Edvardsson 64 Villstads GIF
5047 Patrick Ekström-Jöe 63 Älta IF
5049 Ola Bäckström 63 Bergslagens FIK
       
M50 Vikt      
5014 Tomas Classon 62 Huddinge AIS
5023 Göran Åberg 60 Lerum Friidrott
5027 Tomas Bengtsson 61 IFK Märsta
5034 Mikael Wallin 63 Spårvägens FK
5042 Svante Edvardsson 64 Villstads GIF
       
M55 60m      
5502 Hans Krylander 59 Bromma IF
5508 Jörgen Lindholm 57 Heleneholms IF
5510 Anders Olsson 56 Huddinge AIS
5514 Staffan Lindbom 59 KA 2 IF
5515 Kjell Malmberg 59 IF Kville
5518 Benny Carlsson 59 Täby IS
5519 Åke Larsson 57 IFK Umeå
5521 Per-Åke Skagersten 58 Varbergs GIF
5524 Ove Persson 58 Ryssbergets IK
       
M55 200m    
5502 Hans Krylander 59 Bromma IF
5503 Olof Engdahl 58 Danderyds SK
5507 Sture Åhs 56 För. Gotländsk Friidrott
5508 Jörgen Lindholm 57 Heleneholms IF
5514 Staffan Lindbom 59 KA 2 IF
5519 Åke Larsson 57 IFK Umeå
5521 Per-Åke Skagersten 58 Varbergs GIF
5524 Ove Persson 58 Ryssbergets IK
5525 Bengt Dahlblom 55 Lulekamraternas MLK
       
M55 400m    
5502 Hans Krylander 59 Bromma IF
5507 Sture Åhs 56 För. Gotländsk Friidrott
5514 Staffan Lindbom 59 KA 2 IF
5517 Martin Svensson 56 IFK Trelleborg
5519 Åke Larsson 57 IFK Umeå
5524 Ove Persson 58 Ryssbergets IK
5525 Bengt Dahlblom 55 Lulekamraternas MLK
       
M55 800m    
5507 Sture Åhs 56 För. Gotländsk Friidrott
5509 Bill Krohn 58 Huddinge AIS
5516 Erik von Essen 56 Orrvikens IK
5517 Martin Svensson 56 IFK Trelleborg
5522 Lennart Björkman 59 Håfreströms IF
5525 Bengt Dahlblom 55 Lulekamraternas MLK
       
M55 1500m    
5509 Bill Krohn 58 Huddinge AIS
5522 Lennart Björkman 59 Håfreströms IF
5523 Kenneth Nyberg 58 Hemlingby LK
       
M55 3000m    
5504 Roger Styrbjörn 57 Finspångs AIK
5505 Kjell Kvarfordt 59 Fredrikshofs FI
5507 Sture Åhs 56 För. Gotländsk Friidrott
5509 Bill Krohn 58 Huddinge AIS
5522 Lennart Björkman 59 Håfreströms IF
5523 Kenneth Nyberg 58 Hemlingby LK
5527 Björn Lindqvist 56 LK Nyköpings Runners
       
M55 Häck 60m    
5515 Kjell Malmberg 59 IF Kville
5524 Ove Persson 58 Ryssbergets IK
       
M55 Höjd      
5502 Hans Krylander 59 Bromma IF
5515 Kjell Malmberg 59 IF Kville
5526 Anders Ekwall 56 Bellevue IK
       
M55 Stav      
5506 Toni Lindqvist 57 Gefle IF
5513 Robert Eliasson 59 Huddinge AIS
       
M55 Längd    
5501 Bengt Ajkdahl 56 Alvesta FI
5510 Anders Olsson 56 Huddinge AIS
5515 Kjell Malmberg 59 IF Kville
       
M55 Tresteg    
5505 Kjell Kvarfordt 59 Fredrikshofs FI
5511 Johan Löfstedt 59 Huddinge AIS
       
M55 Kula      
5511 Johan Löfstedt 59 Huddinge AIS
5512 Torbjörn Persson 59 Huddinge AIS
5515 Kjell Malmberg 59 IF Kville
5520 Östen Eriksson 56 Valö IK
5526 Anders Ekwall 56 Bellevue IK
       
M55 Vikt      
5511 Johan Löfstedt 59 Huddinge AIS
5512 Torbjörn Persson 59 Huddinge AIS
5520 Östen Eriksson 56 Valö IK
       
M60 60m      
6010 Mats Höglund 51 Järvsö IF
6012 Ove Larsson 53 Järvsö IF
6013 Leif Johansson 50 Kils AIK
6017 Flemming Lindström 50 Rånäs 4H
6027 Tomas Eriksson 51 KFUM Örebro
6031 Tapio Kinnunen 54 Tullinge-Tumba FF
       
M60 200m    
6010 Mats Höglund 51 Järvsö IF
6012 Ove Larsson 53 Järvsö IF
6013 Leif Johansson 50 Kils AIK
6014 Roland Ekström 53 IFK Lund
6015 Hans Södergren 51 Oskarshamns SK
6026 Lennart Nyberg 52 Västerås FK
       
M60 400m    
6010 Mats Höglund 51 Järvsö IF
6013 Leif Johansson 50 Kils AIK
6014 Roland Ekström 53 IFK Lund
6015 Hans Södergren 51 Oskarshamns SK
6020 Greger Brodin 53 FK Studenterna
6021 Sten Braesch-Andersen 54 FK Studenterna
       
M60 800m    
6008 Nils Nestor 52 Hässelby SK
6011 Bo Larsson 51 Järvsö IF
6015 Hans Södergren 51 Oskarshamns SK
6018 Sivert Lignell 53 IF Start
6020 Greger Brodin 53 FK Studenterna
       
M60 1500m    
6001 Bo Andersson 52 Björnstorps IF
6008 Nils Nestor 52 Hässelby SK
6011 Bo Larsson 51 Järvsö IF
6019 Tauno Mertala 53 IF Start
6025 Alex Bonn 51 Vallentuna FK
6030 Leif Andersson 54 Borlänge LK
       
M60 3000m    
6011 Bo Larsson 51 Järvsö IF
6019 Tauno Mertala 53 IF Start
6032 Jan Hagelbrand 54 Hagens AIK
       
M60 Häck 60m    
       
M60 Höjd      
       
6003 Bengt Myrberg 51 Fredrikshofs FI
6009 Stig-Arne Mattsson 51 Järvsö IF
6022 Jan de Besche 50 Turebergs FK
       
M60 Stav      
6028 Björn Bratt 51 Åkersberga SK
       
M60 Längd    
       
M60 Tresteg    
6006 Jan-Olof Damgren 51 IK Hakarpspojkarna
6009 Stig-Arne Mattsson 51 Järvsö IF
       
M60 Kula      
6002 Anders Källberg 54 Danderyds SK
6004 Pentti Kuusisto 50 Gefle IF
6005 Bosse Nilsson 54 FIF Gnistan
6007 Alpo Tornikoski 54 Huddinge AIS
6009 Stig-Arne Mattsson 51 Järvsö IF
6023 Jan Johansson 53 Ullevi FK
6029 Alf Nede 53 IFK Linköping
6036 Elisabeth Ekborg 52 Rånäs 4H
       
M60 Vikt      
6004 Pentti Kuusisto 50 Gefle IF
6007 Alpo Tornikoski 54 Huddinge AIS
6009 Stig-Arne Mattsson 51 Järvsö IF
6024 Åke Lundberg 53 Upsala IF
       
M65 60m      
6503 Evert Tegle 49 Fredrikshofs FI
6507 Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
6512 Börje Andersson 49 Rånäs 4H
6517 Göte Hinders 46 Säters IF
       
M65 200m    
6503 Evert Tegle 49 Fredrikshofs FI
6507 Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
6512 Börje Andersson 49 Rånäs 4H
6513 Jan Kvistrum 47 Rånäs 4H
6517 Göte Hinders 46 Säters IF
       
M65 400m    
6507 Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
6512 Börje Andersson 49 Rånäs 4H
6513 Jan Kvistrum 47 Rånäs 4H
6515 Morgan Olsson 49 IFK Skövde FIK
6517 Göte Hinders 46 Säters IF
6518 Ingemar Lemel 47 Tibro AIK
6522 Sune Persson 45 Sandviks IK
       
M65 800m    
6504 Magnus Bergh 49 Heleneholms IF
6515 Morgan Olsson 49 IFK Skövde FIK
6518 Ingemar Lemel 47 Tibro AIK
6522 Sune Persson 45 Sandviks IK
6523 Bengt Sundén 46 LK Spring Åmål
       
M65 1500m    
6504 Magnus Bergh 49 Heleneholms IF
6515 Morgan Olsson 49 IFK Skövde FIK
6518 Ingemar Lemel 47 Tibro AIK
6520 Bengt Lindgren 47 Vallentuna FK
6523 Bengt Sundén 46 LK Spring Åmål
6524 Hans Sundgen 45 Dalregementet IF
6525 Tommy Ericsson 47 LK Nyköpings Runners
       
M65 3000m    
6520 Bengt Lindgren 47 Vallentuna FK
6521 Raimo Mononen 47 Tullinge-Tumba FF
6523 Bengt Sundén 46 LK Spring Åmål
6524 Hans Sundgen 45 Dalregementet IF
6525 Tommy Ericsson 47 LK Nyköpings Runners
       
M65 Häck 60m    
6507 Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
6509 Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp SK
6512 Börje Andersson 49 Rånäs 4H
       
M65 Höjd      
6507 Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
6508 Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp SK
6509 Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp SK
6511 Sven Alm 47 IK Orient
6514 Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK
6519 Hans Karlbom 45 IFK Tumba
       
M65 Stav      
6507 Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
6511 Sven Alm 47 IK Orient
6514 Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK
6522 Sune Persson 45 Sandviks IK
       
M65 Längd    
6507 Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
6512 Börje Andersson 49 Rånäs 4H
6522 Sune Persson 45 Sandviks IK
       
M65 Tresteg    
6507 Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
6509 Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp SK
       
M65 Kula      
6501 Greger Melin 46 Bottnaryds IF
6502 Michael Hazlewood 45 Bålsta IK
6505 Kenneth Jansson 49 IFK Helsingborg
6506 Jöran Westberg 47 Huddinge AIS
6508 Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp SK
6511 Sven Alm 47 IK Orient
6514 Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK
6516 Ambjörn Martinsson 45 Stensjöns IF
       
M65 Vikt      
6502 Michael Hazlewood 45 Bålsta IK
6505 Kenneth Jansson 49 IFK Helsingborg
6506 Jöran Westberg 47 Huddinge AIS
6507 Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
6508 Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp SK
6510 Kjell Larnesjö 49 Nyköpings BIS
6514 Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK
6516 Ambjörn Martinsson 45 Stensjöns IF
       
M70 60m      
7002 Leif Karlsson 43 Alvesta FI
7003 Gunnar Nilsson 44 Alvesta FI
7008 Åke Jonson 42 Heleneholms IF
7009 Lars-Göran Karlsson 43 Hovslätts IK
7012 Leif Chu 43 Huddinge AIS
7013 Per Öhrland 42 Huddinge AIS
7019 Karl-Erik Andersson 43 IF Rigor
7027 Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF
7029 Jan Myrtorp 41 Brohyttans IF
       
M70 200m    
7001 Sven-Åke Persson 44 IK Akele
7002 Leif Karlsson 43 Alvesta FI
7008 Åke Jonson 42 Heleneholms IF
7010 Nils Olsson 44 Huddinge AIS
7013 Per Öhrland 42 Huddinge AIS
7027 Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF
7029 Jan Myrtorp 41 Brohyttans IF
       
M70 400m    
7001 Sven-Åke Persson 44 IK Akele
7008 Åke Jonson 42 Heleneholms IF
7010 Nils Olsson 44 Huddinge AIS
7027 Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF
7029 Jan Myrtorp 41 Brohyttans IF
       
M70 800m    
7001 Sven-Åke Persson 44 IK Akele
7008 Åke Jonson 42 Heleneholms IF
7010 Nils Olsson 44 Huddinge AIS
7016 Sven-Olof Johansson 44 Högsbo AIK
7024 Ulf Rönning 43 Wärnamo SK
7027 Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF
7029 Jan Myrtorp 41 Brohyttans IF
       
M70 1500m    
7001 Sven-Åke Persson 44 IK Akele
7008 Åke Jonson 42 Heleneholms IF
7015 Arne Håkansson 41 Högby IF
7016 Sven-Olof Johansson 44 Högsbo AIK
7027 Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF
7029 Jan Myrtorp 41 Brohyttans IF
       
M70 3000m    
7001 Sven-Åke Persson 44 IK Akele
7008 Åke Jonson 42 Heleneholms IF
7016 Sven-Olof Johansson 44 Högsbo AIK
7025 Gunnar Johansson 43 Åsbro GoIF
7026 Lars Dennevi 42 LK Nyköpings Runners
       
M70 Häck 60m    
7008 Åke Jonson 42 Heleneholms IF
7016 Sven-Olof Johansson 44 Högsbo AIK
7019 Karl-Erik Andersson 43 IF Rigor
7020 Björn Oback 44 IFK Tumba
7028 Lars Stenberg 43 Älvsjö AIK
       
M70 Höjd      
7014 Gunnar Ekstedt 43 Hässelby SK
7019 Karl-Erik Andersson 43 IF Rigor
7021 Sven-Ola Komstadius 44 IFK Tumba
       
       
M70 Stav      
       
7018 Lennart Asplund 39 IFK Märsta
7019 Karl-Erik Andersson 43 IF Rigor
       
M70 Längd    
7002 Leif Karlsson 43 Alvesta FI
7008 Åke Jonson 42 Heleneholms IF
7018 Lennart Asplund 39 IFK Märsta
7027 Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF
7028 Lars Stenberg 43 Älvsjö AIK
       
M70 Tresteg    
7005 Jonny Carlsson 44 Duvbo IK
7019 Karl-Erik Andersson 43 IF Rigor
7027 Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF
7028 Lars Stenberg 43 Älvsjö AIK
       
M70 Kula      
7003 Gunnar Nilsson 44 Alvesta FI
7004 Inge Melin 42 Bottnaryds IF
7006 Håkan Jacobsson 44 För. Gotländsk Friidrott
7011 Douglas Ohlson 40 Huddinge AIS
7017 Kenneth Arvidsson 41 Malmö AI
7021 Sven-Ola Komstadius 44 IFK Tumba
7023 Bo Sundström 40 Turebergs FK
       
M70 Vikt      
7006 Håkan Jacobsson 44 För. Gotländsk Friidrott
7007 Peter Hackenschmidt 43 IK Hakarpspojkarna
7011 Douglas Ohlson 40 Huddinge AIS
7017 Kenneth Arvidsson 41 Malmö AI
7023 Bo Sundström 40 Turebergs FK
7027 Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF
       
M75 60m      
7505 Anthony Treacher 39 IFK Lidingö
7507 Gustaf Genetzius 75 IFK Lidingö
7508 Ove Edlund 39 Nyköpings BIS
7515 Hans Bruno 36 IFK Tumba
       
M75 200m    
7501 Allan Hörnfeldt 37 Fredrikshofs FI
7502 Evert Moberg 39 IF Göta Karlstad
7505 Anthony Treacher 39 IFK Lidingö
7506 Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö
7507 Gustaf Genetzius 75 IFK Lidingö
7511 Tor Trondset 35 Ösmo Nynäs FK
7515 Hans Bruno 36 IFK Tumba
       
M75 400m    
7505 Anthony Treacher 39 IFK Lidingö
7506 Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö
       
M75 800m    
7501 Allan Hörnfeldt 37 Fredrikshofs FI
7502 Evert Moberg 39 IF Göta Karlstad
7510 Åke Leverin 39 Väsby IK
       
M75 1500m    
7501 Allan Hörnfeldt 37 Fredrikshofs FI
7509 Alec Hoatson 35 GoIF Tjalve
7510 Åke Leverin 39 Väsby IK
       
M75 3000m    
7509 Alec Hoatson 35 GoIF Tjalve
7510 Åke Leverin 39 Väsby IK
7512 Kaj Adelborg 39 LK Nyköpings Runners
       
M75 Häck 60m    
7503 Lars Lagerstedt 39 FK Herkules
       
M75 Höjd      
7503 Lars Lagerstedt 39 FK Herkules
       
M75 Stav      
       
M75 Längd    
7503 Lars Lagerstedt 39 FK Herkules
7505 Anthony Treacher 39 IFK Lidingö
       
M75 Tresteg    
7503 Lars Lagerstedt 39 FK Herkules
       
M75 Kula      
7504 Georg Johansson 38 Högby IF
7508 Ove Edlund 39 Nyköpings BIS
7511 Tor Trondset 35 Ösmo Nynäs FK
       
M75 Vikt      
7504 Georg Johansson 38 Högby IF
7506 Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö
7511 Tor Trondset 35 Ösmo Nynäs FK
       
M80 60m      
8004 Lars Wennblom 34 Hässelby SK
       
M80 200m    
8004 Lars Wennblom 34 Hässelby SK
       
M80 400m    
8003 Gunnar Nilsson 33 Heleneholms IF
       
M80 800m    
8003 Gunnar Nilsson 33 Heleneholms IF
       
M80 1500m    
M80 3000m