Resultattävling i Karlstad 20/12


Tävling              Resultattävling 1000m                    
Plats                Våxnäshallen, Karlstad/V                    
Tid                  141220, kl. C:11:15/B:11.30/A:11:45                 
Tävlingsledare       Mats Lundström                    
                                

1000m, lista per klass

KS
Pl. Kl.  Namn                         F-år  Klubb                Tid    Heat Pl.
1        Emma Bäcker                  -83   IF Göta            3.19,99   C   5

K40
Pl. Kl.  Namn                         F-år  Klubb                Tid    Heat Pl.
1        Linda Take                   -73   IF Göta            3.11,46   C   4

MS
Pl. Kl.  Namn                         F-år  Klubb                Tid    Heat Pl.
1        Viktor Svedberg Dreierbakken -84   IF Göta            2.57,46   B   2
2        Gustaf Eklund                -87   IF Göta            3.01,33   C   1
3        Johan Lindqvist              -85   IF Göta            3.09,64   C   3

M35
Pl. Kl.  Namn                         F-år  Klubb                Tid    Heat Pl.
1        Andreas Lindström            -79   Kils AIK           2.50,52   A   1
2        Karl-Martin Nordling         -77   IF Göta            2.52,16   A   3
3        Magnus Thorstensson          -77   IF Göta            2.54,90   A   4
4        Peter Johansson              -78   IF Göta            3.07,08   B   4

M40
Pl. Kl.  Namn                         F-år  Klubb                Tid    Heat Pl.
1        Fredrik Nordström            -72   IF Göta            2.50,63   A   2
-        Malcolm Chapman              -71   IF Göta              DNF     B   -
-        Denny Pedersen               -75   IF Göta              DNS     A   -

M45
Pl. Kl.  Namn                         F-år  Klubb                Tid    Heat Pl.
1        Lars Olsson                  -70   IF Göta            2.54,96   B   1
2        Leif Sjöström                -68   IF Göta            2.57,75   B   3
3        Göran Niklasson              -66   IF Göta            3.01,38   C   2

M50
Pl. Kl.  Namn                         F-år  Klubb                Tid    Heat Pl.
-        Lars Lundegård               -65   IF Göta              DNF     A   -

1000m, samlad lista                                
Pl. Kl.  Namn                         F-år  Klubb                Tid    Heat Pl.
1   M35  Andreas Lindström            -79   Kils AIK           2.50,52   A   1
2   M40  Fredrik Nordström            -72   IF Göta            2.50,63   A   2
3   M35  Karl-Martin Nordling         -77   IF Göta            2.52,16   A   3
4   M35  Magnus Thorstensson          -77   IF Göta            2.54,90   A   4
5   M45  Lars Olsson                  -70   IF Göta            2.54,96   B   1
6   MS   Viktor Svedberg Dreierbakken -84   IF Göta            2.57,46   B   2
7   M45  Leif Sjöström                -68   IF Göta            2.57,75   B   3
8   MS   Gustaf Eklund                -96   IF Göta            3.01,33   C   1
9   M45  Göran Niklasson              -66   IF Göta            3.01,38   C   2
10  M35  Peter Johansson              -78   IF Göta            3.07,08   B   4
11  MS   Johan Lindqvist              -85   IF Göta            3.09,64   C   3
12  K40  Linda Take                   -73   IF Göta            3.11,46   C   4
13  KS   Emma Bäcker                  -83   IF Göta            3.19,99   C   5
-   M50  Lars Lundegård               -65   IF Göta              DNF     A   -
-   M40  Malcolm Chapman              -71   IF Göta              DNF     B   -
-   M40  Denny Pedersen               -75   IF Göta              DNS     A   -